Kontakt

tel/fax: (022) 425 50 30
tel/fax: (022) 33 11 335
gsm: 0607 17 12 12

projekty@z500.pl

Wyszukaj projekty



 

CO ZAWIERAJĄ PROJEKTY GOTOWE?

W skład każdego projektu architektoniczno - budowlanego wchodzą trzy części :

1) CZĘŚĆ ARCHITEKTONICZNA
2) CZĘŚĆ KONSTRUKCYJNA,
3) CZĘŚĆ INSTALACYJNA

Każda z części składa się z opisu technicznego oraz rysunków.

 

Komplet dokumentacji stanowią 4 egz. projektu z naniesionymi danymi inwestora i działki.
Projekt autoryzowany jest przez uprawnionych projektantów (należących do izb zawodowych) i po adaptacji budynku do działki - służy jako podstawa do uzyskania pozwolenia na budowę.
Kosztorysy oraz zestawienia materiałów udostępnione są bezpłatnie na naszej stronie (na Państwa życzenie możemy włączyć wydruki do projektu).

 

 

CZĘŚĆ ARCHITEKTONICZNA:

Opis techniczny obejmuje założenia funkcjonalne budynku, zestawienia podstawowych wielkości oraz przyjęte rozwiązania technologiczno-materiałowe. Część rysunkowa obejmuje:

  • RZUTY: fundamenty, parter, poddasze, strop, więźba, dach (skala 1:50/ 1:75/ 1:100)
  • PRZEKROJE - (skala 1:50)
  • ELEWACJE budynku 4 szt. (skala 1:100)
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej
  • ew. szczegóły budowlane lub schematy ideowe rozwiązań systemowych.

 

CZĘŚĆ KONSTRUKCYJNA:

Opis konstrukcji obejmuje założone schematy statyczne, elementy konstrukcji dobrane na podst. obliczeń statycznych oraz przyjęte rozwiązania technologiczno-materiałowe (pełne obliczenia statyczno-konstrukcyjne dostępne są w pracowni - na wyraźne życzenie zamawiającego)

  • część rysunkowa przedstawiająca ilość, sposób oraz rozmieszczenie zbrojenia w elementach żelbetowych
  • szczegóły i detale konstrukcyjne w podstawowym zakresie

 

CZĘŚĆ INSTALACYJNA:

Opis techniczny; proponowane rozwiązania technologiczno – materiałowe;

  • rysunki- rzuty - parteru ; poddasza - skala 1:100
  • ew. aksonometrie poszczególnych instalacji
  • schematy dot. instalacji elektrycznych + schemat rozdzielni
  • schematy dot. instalacji wodno –kanalizacyjna i ciepłej wody
  • schematy dot. instalacji c.o.
  • schematy dot. instalacji gazu


INFORMACJA DODATKOWA:

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 dot. „szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego”- projekt budowlany nie musi zawierać szczegółowych opracowań detali, rysunków wykonawczych oraz precyzyjnych zestawień materiałowo-ilościowych i kosztorysu.

Podstawowe kosztorysy oraz zestawienia materiałów dostępne są bezpłatnie do pobrania z naszej strony (aktualizowane raz w roku- dla wariantów podstawowych). Projekty nie zawierają "w sobie" - kosztorysu, ani zestawienia materiałów.

Do wariantów projektów - "uproszczone" zestawienia materiałów dostępne są na indywidualne zlecenie i odpłatnie w cenie 200zł - gdzie możemy określić podstawowe ilości i dane materiałowe potrzebne do realizacji budynku, tj. pow. poszczególnych ścian, dachu, stropów, m3 betonu na fundamenty, etc. (wg wzoru z pliku dane charakterystyczne dla projektu głównego)

Na zamówienie (odpłatnie) możliwe jest wykonanie kosztorysu lub dokładnego zestawienia materiałowego W tym celu należy skontaktować się nami lub bezpośrednio z naszym kosztorysantem www.remiz.com.pl (e-mail: remiz@pro.onet.pl), który wykona dla Państwa indywidualnie dobrany kosztorys na podstawie wybranej technologi czy systemu lub lokalizacji budowy. Pozwoli to na określenia aktualnej ceny budowy lub uzyskania wyceny "pod kredyt" dla banku.

Możliwe jest także zamówienie w porozumieniu ze specjalistyczną firmą (np. Dospel) - instalacji rekuperacji z wentylacją oraz ogrzewania kominkowego (ustalenia indywidualne).

BARDZO PROSIMY O PRZEMYŚLANE SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ, UWZGLĘDNIAJĄC TECHNOLOGIĘ WYKONANIA, ODBICIA LUSTRZANE itp. W CELU UNIKNIĘCIA PÓZNIEJSZYCH PROBLEMÓW - SZCZEGÓLNIE Z TYMI PROJEKTAMI, KTÓRE NIE SĄ OBJĘTE ZWROTEM



Pokoloruj Swój Projekt !

sprawdź nasz kolornik przy każdym projekcie znjadziesze IKONĘ "pokoloruj ten projekt"

Projekty indywidualne

Nie możesz znaleźć optymalnego projektu ? Sprawdź naszą ofertę na Projekt Indywidualny

więcej

Tablica budowy - Nowość w Z500

Tablica informacyjna na Twój plac budowy. Mamy dla Ciebie aż 3 wzory (nowoczesny, tradycyjny i drewniany)

więcej
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń. W przypadku zauważenia błdęów na stronie lub problemów z funkcjonowaniem serwisu, prosimy o powiadomienie nas i administratora serwisu.

(c) Studio Z500 Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie zabronione

mapa strony|kontakt|do góry|