Komentarze

Co piszą inni

Administratorem danych jest Z500, NIP 5252496983.
^
 
Asia
Mam pęknięcia na ścianach działowych murowanych. Mam obawy, że związane jest to z brakiem słupów żelbetowych, które aktualnie są częścią projektu. Dodam, że wykonałem stężenie dolnego pasa wiązara płytami OSB, jednak nie widzę wpływu tego zabiegu na odciążenie ścian nośnych.
Czy ktokolwiek jeszcze ma taki problem u siebie?
 
Obsługa klienta
Do Natalia : Każdy projekt/wariant można zamówić w odbiciu lustrzanym (czyli dla Z91 GL w odbiciu lustrzanym kuchnia będzie z lewej, a garaż z prawej strony).

Przemoo
Witam! Mocno się zastanawiam nad tym projektem, i w związku z tym mam pytanie o zestawienie materiałów? Czy ktos takowe posiada, głównie chodzi mi o ilość materiału potrzebnego na ściany zewnętrzne lub ile m jest ścian zewnętrznych i działowych. Pzdr
 
Obsługa klienta
Do Przemoo : Sukcesywnie pracujemy nad wnętrzami do kolejnych projektów , wkrótce pojawią się one i do Z91. Prosimy o cierpliwość :).
 
Marta T.

  • Dodaj do znajomych

Witajcie. Mam pytanko czy ktoś z was buduje lub wybudował ten dom w zachodniopomorskim? Chciałabym go zobaczyć w realu.
 
Obsługa klienta
Do Przemoo : Za mkw powierzchni garażu należy liczyć około 1400-1600pln, czyli względem podstawy koszt wzrośnie o ok 50 tyś pln.

Piotr G.

  • Dodaj do znajomych

witam Tomku powiedz mi kto bdzie robił tobie płyte fundamentową?firma czy we własnym zakresie I o jakiej grubości owa płyta będzie.

Tomek
Do Piotr G. : Witam.Płytę będę robił we własnym zakresie.Pracowałem w Szwecji parę lat i tam płyty mają już od kilkudziesiąciu lat.Płyta będzie grubości 20 cm z tym ze rurki od podłogowki bedą na górnym zbrojeniu ok.4 cm od wierzchniej warstwy betonu.Chodzi o to by ciepło jak najszybciej wychodziło podłogą.Pozdrawiam.

Piotr G.

  • Dodaj do znajomych

dzieki za odp. mam jeszcze kilka pytań... jak głęboko bedziesz wybierał ziemie pod płyte, poniżej wartwy przymarzania? czy inaczej?
 
Tomek
Witam.Pro jekt bardzo fajny i dość tani w budowie.Jedyny szczegół do poprawienia to jak widzę miejsce kotłowni na paliwo stałe.Przesuniecie scianek w prawo do sciany zewnetrznej to dobry pomysł i zyskuje sie opcje dodatkowego wejscia od zewnątrz.Jesteśmy już 99% zdecydowani na z91.Działka już czeka 2 lata wiec czas zaczynac.Bedziemy go stawiali na płycie fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym wodnym.Piekna sprawa.Narobiłem sie tego w Szwecji wiec znam z praktyki.Pozdrawiam wszystkich budujących z91.
 
Tomek
Płyta fundamentowa jest bardziej stabilna,wykonanie jej to 5 do 7 dni,ma w sobie wszystkie media łacznie z ogrzewaniem podłogowym, i przy rozsadnym projektowaniu nie jest droższa od zwykłego fundamentu.W polsce jest coraz bardziej popularna ale projekty czesto przypominają bunkier a jest to niepotrzebne.

Marta T.

  • Dodaj do znajomych

Pani Doroto i "Goja 74" przedstawiam wam naszą wizję Z 91. Serdecznie pozdrawiam

Beata
Do Marta T. : fajne rozwiązanie i przestrzeń w salonie/kuchni ale ja nie zrezygnowałabym z kominka. kolejny pomysł bardzo ciekawy

Marta T.

  • Dodaj do znajomych

Dziękuję Pani Beato.

Nie jestem zwolenniczką kominków, dlatego nie uwzględniłam go ale z powodzeniem może stać w rogu na ścianie sąsiadującej z kotłownią, wtedy jakiekolwiek instalacje mogą być za ścianą w kotłowni.

Co do projektu to mam jeszcze kilka wariantów, nad którymi się zastanawiam i skonsultuję przy adaptacji z fachowcem:

I adaptacja poddasza na gabinet - kręte schody w salonie przy ścianie z pokojem 12,6 m2

II likwidacja stropu nad salonem, co da dużo przestrzeni i wejście na poddasze(gabinet) jako taką antresolę z salonu, ale już wtedy schody przy oknie.Można doświetlić wówczas salon oknami w dachu. Nad garażem dach taki po skosie od ściany (chyba nazywa się pulpitowy)

To są na razie pomysły, ale nie wiem czy je zrealizuję - wszystko zależy od kosztów i możliwości konstrukcyjnych.

Beata
Do Marta T. : jest podobny projekt przewidujący poddasze, chyba czytałam coś we wcześniejszych dyskusjach na tym forum, może wyjść korzystniej

Dorota
Do Marta T. : Ja też nie rezygnowałabym z kominka, ale sama wizja projektu - ciekawa.
Zastanawia mnie ten gabinet na poddaszu Marto T. Powierzchni to tam raczej zbyt wielkiej nie będzie. Podniesiesz ściankę kolankową?

Marta T.

  • Dodaj do znajomych

Witam i przepraszam, że tak późno odpowiadam ale ostatnio przestałam tu zaglądać. Co do pytania to nie umiem odpowiedzieć. Myślę, że dopiero po wizycie u architekta będę wiedziała czy to możliwe i realne, a będzie to raczej pod koniec roku kalendarzowego. Może jakiś specjalista się wypowie?

Marcin
Witam !
Bardzo proszę tych, którzy pobudowali ten domek o podanie kosztów budowy do stanu pod klucz. Z góry wielkie dzięki.

Zainteresowany
Witam
Kupiłem niedawno projekt Z91. W projekcie tym zaskoczyły mnie wprowadzenie dodatkowo 10 słupów żelbetonowych (SZ1) usztywniających konstrukcje. Komplikuja one znacznie budowe scian, które wygladały poczatkowo na proste i tworzy dodatkowe mostki termiczne. Takze na zamieszczonych zdjeciach z realizacji zauwazyłem ze budynek nie ma tych słupów. Czy w takim razie mozna z nich zrezygnowac ?

Obsługa klienta
Do Zainteresowany : Słupy żelbetowe, o których Pan pisze pełnią ważną rolę - stężają konstrukcję-aby dom nie 'rozjechał się' pod obciążeniem wiązara.
Pierwotnie konstrukcja przewidywała stężenie podbitką od spodu wiązara z płyt OSB, jednak kliencie pomijali ten ważny element (!) dlatego konstruktor wprowadził dodatkowe elementy.
Jeżeli wykona Pan stężenie płytami od spodu wiązara można pominąć słupy :).

Marta
Do Zainteresowany : A czy takie stężenie można zrobić od góry wiązara, na strychu. Wiązary są zmodyfikowane i nie ma takich kratownic przez cały środek domu, tylko w skosach.

Obsługa klienta
Do Zainteresowany : Jeżeli wiązary zostały zmodyfikowane i różnią się od przyjętych w naszym projekcie - trzeba skonsultować to z osobą odpowiedzialną za zmianę konstrukcji.

Zainteresowany
Witam i dziękuje za wyjaśnienia, choc mam z nimi mały kłopot. Jak rozumiem stężenie wiązarów płytą OSB usztywnia konstrukcję dachu "od spodu". Tym samym wspomaga ono funkcję wieńca wiążacego ściany zewnetrzne ale nie usztywnia w zadnym stopniu konstrukcji samych scian zewnetrznych z sposób analogiczny do wspomnianych słupów żelbetowych. czy w takim przypadku zamiast jak rozumiem kłopotliwego steżania płyta OSB nie powinno wystarczyc wzmocnienie samego wieńca ?

Obsługa klienta
Do Zainteresowany : Tak w prosty sposób te płyty OSB mają zapobiec "rozjeżdżaniu się" ścian pod ciężarem wiązarów.
Najlepiej wszelke zmiany konsultować z architektem adaptującym.

Dorota
Czy w tym projekcie stryszek można wykorzystać np. jako składzik na rzeczy, które "kiedyś się przydadzą"? Jeśli tak, to w którym miejscu usytuowane byłoby wejście na górę?
Pozdrawiam.
  
Goja74
Witam. Czekam, ąz będzie aktywna zakładka z Realizacjami :) A póki co to moja i męża wizja na wnętrze z 91....
Pozdrawiamy :)

Dorota
Do Goja74 : Twoja wizja Goja74 bardzo mi się podoba. Też planowałam przenieść ten komin, a tu proszę - podsunęłaś mi pomysł.
Dzięki:)
   

mam pytanko czy ktos budowal z91 z podwójnym garazem z lewej strony?jesli tak to prosze o kontakt emailowy (kosztorys lub ewentualne zmiany naniesione) dziekuje bardzo

Jolanta S.

  • Dodaj do znajomych

Witam zdjęcia, które widzicie kochani w większości są z budowy mojego domu. Koszty mam nadzieję zmieścić się w kwocie 230 tysięcy systemem roboczym. Wkrótce zdjęcia z pokrycia dach. Taki mamy kredyt. Mamy teraz stan surowy zamknięty. w środku ścianki i elektryka(kabelki). zostało nam z planowanej kwoty około 88 tysięcy do wykończenia. Co do pokoju 16 m daliśmy okno i uważam że to na plus. wszystkie okna mamy 150x150. Powiększyliśmu okno w łazience 90x100. Jest ciemno przy 80x80. zmieniliśmy okno tarasowe na szczyt. uważam to na plus. Zrezygnowaliżmy z daszku nad tarasem by zyskać więcej światła. okno tarasowe mamy 270 długie bo 400(takie jest w projekcie) by było za wielkie na szczycie. Spiżarka to świetne rozwiązanie. Zrobimy w małym wc prysznic kosztem wnęki z korytarzyka i pralki (pralkę mozna dać w pomieszczeniu gospodarczym) - polecam przy większej ilości osób na pewno się sprawdzi. Pokój 16 m jest duży i jeśli ktoś chce wygospodarować garderobę to się da. Okno tarasowe mamy dwie witryny i jedno skrzydło otwierane, nie wybraliśmy suwanych ani uchylnych bo mi odradzano w naszych warunkach atmosferycznych się nie sprawdza, a poza tym mam troje małych dzieci i mi odradzano. Projekt jest świetny. Mamy na płycie zbudowany dom, bo grunt kiepski, ale za to stabilniejszy domek będzie. Już się nie mogę doczekać, kiedy tam zamieszkam, w końcu żadnych schodów...
 
Grzegorz Rasmus
Witam wszystkich. Rozważam budowę domu w/g projektu Z8 lub właśnie Z91/ze wskazaniem na drugi/. Wobec tego proszę o informacje jaki orientacyjny jest koszt budowy tego domu-pytanie to kieruję do tych, którzy już wybudowali albo kończą budowę. Proszę o przesłanie również zdjęć z wnętrza w szczególności pokoi. Będę bardzo wdzięczny-pozdrawiam - [email protected]

Jolanta Szewczak
Do Grzegorz Rasmus : Grzesiu my mamy zamiar zmieścić się w 230 tysiącach. Wykończeniówka we własnym zakresie mam meża złotą rączkę no i on ma braci- to wielka pomoc. Stan surowy stawiała ekipa. 30 tys. bez dachówki.

Grzegorz Rasmus
Dziękuję Jolu za odpowiedź. Pozdrawiam. Życzę w nowym roku wszystkiego najlepszego i zadowolenia z domku.

Sylwek
Chcialbym zapytac czy mozna zmienic strop na teriva lub monolityczny i czy taka zmiana niosla by ze soba duza roznice w kosztach?

Na stronach Z500 używamy plików cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu umożliwienia świadczenia usług, personalizowania treści na stronie oraz w Internecie i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj. rozumiem